A javuló kereslet és az új megrendelések bővülése hatására márciusban gyorsult Kína szolgáltatószektorának teljesítményjavulása – derült ki az ágazat beszerzésimenedzser-indexének alakulásából.
A német szolgáltatási szektor aktivitása decemberben enyhén csökkent, az árnyomás növekedése mellett - derül ki a friss bmi-adatokból. Az összetett bmi-index, amely a szolgáltatási és a feldolgozóipari ágazatot egyaránt magában foglalja, decemberben már a hatodik egymást követő hónapban maradt a zsugorodási tartományban, és a novemberi 47,8-ról 47,4-re esett.
Gyorsult az orosz szolgáltatóipar és a feldolgozóipar teljesítményének növekedése decemberben elsősorban az erős kereslet és az új megrendelések bővülésének hatására.
Gyorsult az orosz feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index (bmi) növekedése augusztusban júliushoz képest. A szankciók miatt eddig főleg ez a szektor szenvedte el a legnagyobb veszteségeket, így az alacsonyabb bázis miatt van is honnan javulnia.
A J. P. Morgan módosította az Európai Központi Bank (EKB) szigorítási ciklusára vonatkozó várakozásait, és szeptemberre szünetet jósol az euróövezeti üzleti tevékenység vártnál nagyobb mértékű zsugorodása miatt - írja a Reuters.
A ma közzétett gyenge német beszerzésimenedzser-index adatok után a kereskedők egyből mérsékelték a szeptemberi kamatemelésre vonatkozó várakozásokat - írja a Reuters.
Harmadik hónapja csökkent az orosz szolgáltatóipar beszerzésimenedzser-indexe (BMI) decemberben.
Mind a német, mind a francia feldolgozóipari és szolgáltató szektorbeli beszerzésimenedzser-indexek rosszabban alakultak a vártnál szeptemberben és sokhavi mélypontra buktak – derült ki csütörtöki adatközlésekből. Aztán az eurózónás adatok szintén azt jelezték, hogy váratlanul nagy az üzleti aktivitás lassulása, miközben a bekerülési áraknál az árnyomás bő két évtizede nem volt ilyen erős. Mindez arra utal, hogy a koronavírus-járvány utáni korlátozások feloldásával járó tavasz-nyári erőteljes gazdasági fellendülés utáni „hűlés” korszaka a vártnál intenzívebben folytatódik, és ezt természetes hatások mellett az is okozza, hogy az ellátási láncokban továbbra is súlyos zavarok vannak, amelyek felhajtják az inputköltségeket és közben több helyen a termelést is korlátozzák.
Míg az eurózónában decemberben 53,8 pontról 55,5 pontra, 2,5 éves csúcsra ugrott a feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index, addig Magyarországon ettől eltérően 51,9 pontról 51,1 pontra süllyedt az aktivitási mutató – közölte hétfő reggel a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság.
Az olasz szolgáltatói beszerzésimenedzser-index (bmi) 17,4-ről 10,8 pontra zuhant tovább áprilisban, miközben a spanyol megfelelője egészen hihetetlen mélységbe, 23-ról 7,1 pontra zuhant, és ezekkel együtt az eurózóna összesített szolgáltatói bmi értéke 26,4-ről 12 pontra szakadt. Ez arra utal, hogy a koronavírus válság miatt csaknem megállt a fizetési övezet szolgáltatási szektora, és sajnos a feldolgozóipari helyet sem igazán jobb.
Míg a francia szolgáltatói és feldolgozóipari beszerzési menedzser indexek jobbak, addig a németek rosszabbak lettek a vártnál, sőt a német feldolgozóipari aktivitási mutató tovább süllyedt - derül ki az IHS-Markit előzetes májusi adatközléséből. Főként utóbbi hírre a vezető európai részvénypiacok tovább estek, hiszen ez azt mutatja, hogy az elhúzódó kereskedelmi háborús feszültségek, illetve egyéb okok tartósan gyenge üzleti környezetet okoznak a német cégeknél és mindez rossz ómen a második negyedévi GDP-növekedési kilátások kapcsán is. A német Ifo-index is gyengére sikeredett. Közben az eurózóna kompozit bmi-je minimálisan emelkedni tudott májusban, ami biztató hír.
A novemberi 59,3 pontról 57,9 pontra süllyedésre számított a piac az ISM feldolgozóipari beszerzési menedzser indexnél, de a tényadat 54,1 pont lett, azaz egyik hónapról a másikra több mint 5 ponttal szakadt a fontos konjunktúra mutató. Ekkora zuhanásra 2008 októbere óta nem volt példa és maga az 54,1 pontos üzleti aktivitás 2016 novembere óta a legalacsonyabb. A friss adatra szakadással reagáltak az amerikai részvényindexek és a dollár is esni kezdett. Mindez azután történt, hogy a délután első felében közzétett ADP foglalkoztatottsági jelentés még meglepően jóra sikeredett, igaz arra nem volt különösebb piaci reakció:
Összességében dinamikusan bővült az amerikai gazdaság az év első másfél hónapjában és egyre több cég panaszkodik munkaerőhiányra, ami a bérekre felhajtóerőt fejt ki - ez a kép rajzolódik ki a New York-i Fed által rendszeresen összegyűjtött üzleti aktivitási körkép ma este közzétett változatából.
A vártnál jóval alacsonyabban alakult januárban az eurózónában a feldolgozóipari és a szolgáltatói szektor beszerzési menedzser indexe, így a kompozit mutató is, utóbbi így 11 havi mélypontot jelez - derült ki a ma délelőtt a Markit által közzétett előzetes adatokból. Az új megrendelésekre, az exportrendelésekre és a kibocsátásra vonatkozó alindexek mind süllyedtek a decemberi értékekhez képest, ennek ellenére a foglalkoztatottsági alindex továbbra is javuló helyzetre utal a cégeknél az eső olajárak miatt, a kompozit mutató pedig összességében továbbra is lendületes GDP-növekedés irányába mutat. A Markit vezető közgazdásza is nyugtatott a friss adatok kapcsán.
Az amerikai fogyasztói hangulat index 7 éves csúcson jár, a chicagói körzet üzleti hangulatindexe pedig 1 éves csúcsra kapaszkodott - derült ki a péntek délután közzétett legutóbbi felmérések alapján.
Az ukrán államfő szerint légideszantosok és észak-koreai katonák is meghaltak.
Ismét nekifutnak a fegyverszünetnek a felek.
Nem sikerült zöldágra vergődnie a Néppártnak a szociáldemokratákkal.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.